Nowe sale operacyjne w Szpitalu Powiatowym

i

Autor: UM Tarnowskie Góry Tarnowskie Góry

Zakończyła się największa inwestycja od lat w powiecie tarnogórskim

W poniedziałek 20 lutego oficjalnie otwarto nowy blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Wcześniej w tych pomieszczeniach działała szpitalna kuchnia. Inwestycja kosztowała 23 mln zł, a budowa trwała 2 lata.

Oficjalna część uroczystości odbyła się w starostwie powiatowym. Zaproszono tam m.in. pracowników szpitala, wykonawców, samorządowców, parlamentarzystów i wojewodę śląskiego. Później wydarzenie przeniesiono na teren kompleksu przy ul. Pyskowickiej.

Gościom zaprezentowano cztery nowe sale operacyjne w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Każda została wyposażona w pomieszczenie pomocnicze i techniczne, poza tym wybudowano centralną sterylizatornię. Na zdjęciach w galerii możesz zobaczyć, jak prezentuje się nowy blok operacyjny. Trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu działała tu szpitalna kuchnia.

Pierwsze zabiegi w nowych salach powinny odbyć się w marcu. Koncepcję przebudowy byłej kuchni na blok operacyjny przedstawiono po raz pierwszy 5 lat temu. Budowa trwała 2 lata i pochłonęła ponad 23 mln zł. Z budżetu państwa udało się pozyskać prawie 6,5 mln zł, a wkład powiatu to prawie 15 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE