Zaginione w Częstochowie matka z córką nie żyją. 52-latek przyznał się do winy

i

Autor: Facebook/ Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie Zaginione w Częstochowie matka z córką nie żyją. 52-latek przyznał się do winy

Zaginięcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek z Częstochowy. Policja ujawnia nowe fakty i prosi o pomoc!

2022-02-21 9:17

Zaginięciem tych kobiet żyje cała Polska. Zatrzymanie 13 lutego mężczyzny podejrzanego o ich zabójstwo nie rozwiązało tej sprawy - wciąż nie przyznaje się do winy, a policja ustaliła nowe fakty w tej sprawie. Funkcjonariuszom udało się bowiem dotrzeć do zdjęcia z telefonu Aleksandry Wieczorek, które zostało zrobione tuż przed zaginięciem. Widnieje na nich inny mężczyzna. Dodatkowo, policji udało się określić, jaką drogą jechała matka z córką w dniu zaginięcia i zwraca się z apelem do osób, które mogły coś widzieć.

Wciąż nie wiadomo, co stało się z 45-letnią Aleksandrą Wieczorek i jej córką Oliwią z Częstochowy, które zaginęły 10 lutego. Wcześniej informowano, że kobiety były ostatni raz widziane przy ul. Bienia w Częstochowie, zaraz obok mieszkania. Pojawiały się także informacje, że obydwie widziano przy ogródkach działkowych przy ul. Żyznej. Pomimo starań policji i zatrzymania 13 lutego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo kobiet, nadal uznane są one za zaginione. Na jaw wychodzą nowe fakty, miejsca i wciąż pojawiają się nowe pytania.

Zaginięcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek z Częstochowy. Porzucony samochód i tajemniczy mężczyzna na zdjęciu

Okazuje się, że w sprawie ważny stał się samochód samochód kobiety – matka Aleksandry Wieczorek zwróciła uwagę, że po zaginięciu stał on w miejscu, na którym córka nie parkowała. Jak się więc tam znalazł? I tutaj policja prosi pomoc. Udało się im ustalić, że srebrny Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F należący do zaginionej 45- letniej Aleksandry Wieczorek 10 lutego 2022 roku miał wyjechać z Częstochowy drogą krajową numer 91 (dawniej DK-1 – “gierkówka”) w kierunku na Katowice, gdzie widziany był kolejno w Poczesnej, Wrzosowej i Romanowie. Apelują do wszystkich osób, które tego dnia w godzinach między 20.00 a 24.00 widziały ten pojazd lub posiadają nagrania (z monitoringu stacjonarnego lub z kamerek samochodowych), które zarejestrowały wskazany samochód o kontakt z Policją pod numerem 997 lub 112. Te nagrania mogą się przyczynić do odnalezienia kobiet.

Ponadto, policji udało się dotrzeć do zdjęcia, które wykonała swoim telefonem Aleksandra Wieczorek. Widnieje na nim tajemniczy mężczyzna. Kobieta prawdopodobnie zrobiła to zdjęcie, ponieważ obawiała się, że ktoś ją obserwuje. Jeśli ktoś rozpoznaje tego człowieka - również powinien skontaktować się z policją w Częstochowie.

Zaginięcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek z Częstochowy. Policja ujawnia nowe fakty i prosi o pomoc!

i

Autor: screen/ www.youtube.com/watch?app=desktop&v Zaginięcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek z Częstochowy. Policja ujawnia nowe fakty i prosi o pomoc!

W sprawie zaginięcia kobiet pojawia się też inny wątek - ktoś regularnie wysyła e-maile do policji i informuje, aby zaprzestać poszukiwań bo "zginą kolejne osoby". Pierwsza tego typu wiadomość trafiła na posterunek 12 lutego. Niedawno pojawiła się następna, dużo bardziej drastyczna. Zostało dołączone do niej bowiem zdjęcie i filmik z okropnymi scenami. Autor podpisuje się jako "seryjny morderca". Internauci twierdzą, że inspiruje się bohaterem filmu "Zodiak".

Zatrzymany 52-latek, któremu przedstawiono zarzut zabójstwa Aleksandry i Oliwii Wieczorek, przebywa obecnie w areszcie. Nie przyznaje się do winy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 18.02 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz gen. Mieczysław Bieniek) Sedno Sprawy: Marek Sawicki