Zaczynamy nowy sezon w skokach narciarskich. Sprawdź co pamiętasz z poprzedniej kampanii [QUIZ]

2019-11-25 12:50
Skoki narciarskie - waga i wzrost skoczków
Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Skoki narciarskie - waga i wzrost skoczków

W ten weekend w Wiśle odbywa się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020. Skoczkowie powalczą o zwycięstwo w konkursach drużynowym i indywidualnym. Sprawdź jak dużo pamiętasz z zeszłorocznych zmagań.

W sobotę i niedzielę odbędą się pierwsze tegoroczne zawody w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Po raz trzeci z rzędu skoczkowie sezon rozpoczną w Wiśle. Na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się dwa konkursy. W sobotę będą zawody drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny.

W tym roku polską kadrę prowadzi czeski trener Michal Dolezal. Kibice mają nadzieję na jeszcze lepsze występy polskich skoczków niż miało to miejsce w ubiegłym sezonie. W poprzedniej kampanii skoczkowie walczyli o medale mistrzostw świata. Najważniejszą tegoroczną imprezą w skokach, obok Turnieju Czterech Skoczni, będą Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, ale to na sam koniec zmagań w sezonie 2019/2020 roku.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki będą jednymi z faworytów do wywalczenia Kryształowej Kuli w nowym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibice liczą też na dobre wyniki Piotra Żyły i Macieja Kota, który całkiem nieźle prezentował się podczas Letniej Grand Prix.

Polska zima zaczyna się na dobre, a czy pamiętasz jak radzili sobie skoczkowie w zeszłym sezonie Pucharu Świata? Sprawdź się w naszym teście wiedzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE