Torebka pozostawiona na cmentarzu bez opieki

i

Autor: Śląska Policja Torebka pozostawiona na cmentarzu bez opieki

Zaczyna się czas wzmożonej aktywności złodziei. Policja apeluje o rozwagę

2022-10-26 13:59

Dzień Wszystkich Świętych, Zaduszki oraz dni poprzedzające te święta to czas łowów dla złodziei. Policjanci apelują do odwiedzających nekropolie o zachowanie szczególnej ostrożności.

W tych dniach koncentrując swoją uwagę na przygotowaniach do święta często zapominamy o bezpieczeństwie swoim, bliskich czy innych osób w naszym otoczeniu. Niestety nostalgia i zaduma często usypia naszą czujności i ostrożność.

Policja apeluje, by wybierając się na groby, nie zabierać większej ilości gotówki, cennej biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Będą one bezpieczniejsze, jeżeli pozostawimy je w domu.

- Pilnujmy naszych rzeczy osobistych, torebek, saszetek, telefonów, portfeli. Cmentarz w tych dniach jest miejscem, gdzie jest ogromne skupisko ludzkie. Często zdarza się tłok, a to doskonała okazja do działania złodziei. Pamiętajmy o tym żeby się zabezpieczyć - powiedziała nam rzeczniczka sosnowieckiej policji Sonia Kepper.

Policja apeluje także, by robiąc zakupy w sklepach lub na stoiskach przy cmentarzach uważać na kieszonkowców. W trakcie płacenia za zakupy nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie. Wtedy najlepiej sprawdza się karta płatnicza.

Na złodziei powinny uważać też osoby podróżujące komunikacją publiczną.

Nie zostawiajmy w zaparkowanym samochodzie rzeczy wartościowych „na widoku". Wychodząc z pojazdu, zwróćmy uwagę czy okna i drzwi naszego samochodu zostały zamknięte. Starajmy się parkować na strzeżonych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE