Zabrze. Policja ustaliła tożsamość podejrzewanego o gwałt na 17-latce z Sosnowca. Wiemy, kim jest!

i

Autor: slaska.policja.pl Zabrze. Policja ustaliła tożsamość podejrzewanego o gwałt na 17-latce z Sosnowca. Wiemy, kim jest!

Zabrze. Policja ustaliła tożsamość podejrzewanego o gwałt na 17-latce z Sosnowca. Wiemy, kim jest!

2023-01-31 9:13

Policja z Zabrza ustaliła tożsamość mężczyzny z autobusu, który jest podejrzanym o gwałt na 17-latce z Sosnowca. przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2023 roku. Co wiadomo na temat zatrzymanego? Szczegóły poniżej.

Zabrze. Podejrzany o gwałt na 17-latce zatrzymany

W poniedziałek, 30 stycznia policja z Zabrza opublikowała komunikat dotyczący mężczyzny, którego wizerunek udało się zarejestrować za pomocą monitoringu autobusowego. Miał on podstępem nakłonić 17-letnią mieszkankę Sosnowca na wspólną podróż do Zabrza. Tam zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie ją zgwałcił, a potem okradł. Zabrał młodej kobiecie telefon i zegarek. Tego samego dnia wieczorem Policja Śląska opublikowała informację o zatrzymaniu mężczyzny. Na drugi dzień zapytaliśmy rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastiana Bijoka, co wiadomo obecnie o zatrzymanym, który miał dokonać gwałtu.

- To mieszkaniec Zabrza w wieku 40 lat. Był notowany za podobne przestępstwo. Był również poszukiwany celem ustalenia miejsca zamieszkania i odbycia kary. We wtorek będzie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut zgwałcenia, za co grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności - mówi rzecznik zabrzańskiej policji. Wiadomo, że 17-latka nie znała swojego oprawcy, był to przypadkowo poznany człowiek.

Przestępstwa seksualne w przejazdach na aplikację to aż 20% wszystkich zgłaszanych gwałtów!

Posłuchaj rozmowy i dowiedz się, na co uważać!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE