Zabrze: Pedofil podejrzany o intymne kontakty z 13-letnią dziewczyną. Spotykał się z nią w hotelu, szeptał czułe słówka, miał wykorzystać seksualnie

2021-06-16 11:44
Zabrze: Pedofil podejrzany o intymne kontakty z 13-letnią dziewczyną. Spotykał się z nią w hotelu, szeptał czułe słówka, miał wykorzystać seksualnie
Autor: KMP Zabrze Mężczyzna został zatrzymany, dzięki czujnej postawie pedagoga szkolnego

Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego, podejrzanego o obcowanie płciowe z 13-latką z Zabrza. 52-letni mężczyzna przyznał się do tego, że z poznaną przez internet dziewczynką trzy razy spotkał się w zabrzańskim hotelu. Został aresztowany na trzy miesiące.

Zespół prasowy śląskiej policji podał w środę, że zatrzymanie mężczyzny to efekt wspólnych działań policjantów z Zabrza i z woj. podkarpackiego.

Jak ustalili zabrzańscy policjanci, 52-latek poznał dziewczynkę na jednym z popularnych portali internetowych. Od lutego do marca br. trzykrotnie spotkał się z nią w jednym hoteli w Zabrzu.

"Sytuacja wyszła na jaw dzięki czujności szkolnego pedagoga, który zauważył niepokojące zachowanie dziewczynki. Kiedy o możliwości popełnienia przestępstwa zostali poinformowani kryminalni z zabrzańskiej komendy, rozpoczęli intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego i zatrzymania mężczyzny" – poinformowała zabrzańska policja.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52-latek został aresztowany na trzy miesiące. Jak zaznacza policja, sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty. (PAP)

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE