policja, radiowóz

i

Autor: Pixabay

Zabrze: osobówka zderzyła się z tramwajem. Jedna osoba trafiła do szpitala

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca seata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi. Pasażerka osobówki trafiła do szpitala.

O sprawie poinformował jako pierwszy portal zabrze112.pl.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu odebrała zgłoszenie o zdarzeniu w poniedziałek (06.02) o godz. 20. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem na ul. Wolności na wysokości ronda przy zjeździe do DTŚ. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Wezwano także policję i pogotowie ratunkowe.

- Na miejscu motorniczy stwierdził, że żaden z pasażerów nie uskarżał się na dolegliwości i wszyscy bezpiecznie opuścili pokład. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, z czego jedna zgłosiła obrażenia - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP w Zabrzu.

45-letnia kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Została przetransportowana do szpitala na dalsze badania.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący seatem 61-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi i doprowadził do wypadku. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE