Zabrze. Oblali farbą samochody sąsiadów. Mogą trafić za kratki na 5 lat

i

Autor: Pixabay

Zabrze. Oblali farbą samochody sąsiadów. Mogą trafić za kratki na 5 lat

2023-03-18 17:44

Niecodzienne finał miał sąsiedzki zatarg w Zabrzu. Dwie osoby postanowiły przejść od słów do czynów i w odwecie oblały samochody sąsiadów farbą, wyrządzając tym samym straty o równowartości kilku tysięcy złotych. Nie szczędzili oni również swoim oponentom gróźb karalnych. Za swoje czyny mogą nawet wylądować w więzieniu.

Zatarg sąsiedzki w Zabrzu z nietypowym finałem. W tle farby i groźby karalne

Jak informuje KMP w Zabrzu, do zdarzenia doszło późnym wieczorem 12 marca. Na ulicy Zamkowej doszło do sąsiedzkiego konfliktu. Jedna z jego stron posunęła się jednak zdecydowanie za daleko.

42-letni mężczyzna oraz 50-letnia kobieta w akcie rewanżu na sąsiadach postanowili oblać ich samochody wodą. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, wyrządzone przez nich straty są szacowane na około 4 tysiące złotych. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia bez problemu wytypowali podejrzanych. Bez wątpienia pomogły w tym ślady farby, które prowadziły od uszkodzonych samochodów wprost do mieszkania podejrzanych.

Okazało się, że oskarżenia, które usłyszeli krewcy sąsiedzi nie ograniczają się tylko do prób zniszczenia samochodów. Jak informuje KMP w Zabrzu, w trakcie zatargu para miała również kierować groźby karalne w kierunku sąsiadów. Za oba przestępstwa mogą spędzić za kratkami nawet 5 lat. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE