Zabraknie pieniędzy na wypłaty dla górników w sierpniu? Związkowcy są zaniepokojeni

2020-07-01 8:22 Dariusz Brombosz/NAU
Polska Grupa Górnicza, górnicy
Autor: PGG

Górnicza solidarność zaniepokojona sytuacją w Polskiej Grupie Górniczej. Obawia się czy starczy pieniędzy na górnicze wypłaty w sierpniu. Na dodatek wciąż nie ma planu funkcjonowania kopalń PGG, który miał być gotowy do końca czerwca.

Zabraknie pieniędzy na wypłaty dla górników w sierpniu? Związkowcy alarmują

Związkowcy z górniczej "Solidarności" są zaniepokojeni sytuacją w Polskiej Grupie Górniczej. We wtorek, 30 czerwca spotkali się z zarządem spółki. Rozmowy dotyczyły m.in. planu naprawczego, którego rząd mimo obietnic wciąż jeszcze nie przedstawił. Szef Solidarności Bogusła Hutek twierdzi, że może zabraknąć pieniędzy na wypłaty w sierpniu, bo "energetyka nie odbiera". Samo spotkanie strona społeczna uważa  za stracony czas.

- Nie otrzymaliśmy zgodnie z obietnicą planów funkcjonowania kopalń PGG do końca roku. Brak też obiecanego nam przez ministerstwo aktywów państwowych, projektu programu dla górnictwa - mówi Bogusław Hutek, szef górniczej "Solidarności". - Na zwałach zalega nam 2,6 mln ton węgla, którego nikt nie chce. To źle wróży na przyszłość. Odbiory były ostatnio w miarę normalne, ale nie ma dalej informacji co za lipiec, za sierpień, co do końca roku. Jeżeli tych przychodów nie będzie to nie wiem jaka będzie sytuacja spółka. Oni żyją z miesiąca na miesiąc - dodaje Hutek.

ZOBACZ TAKŻE:

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej rozmów ze związkowcami nie chciał komentować. Spoółki rzypomina tylko, że chce skorzystać z narzędzi tarczy finansowej o wartości ok. 1,7 mld zł.

Wakacje z dala od tłumów - śląskie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.