Zaatakował sąsiada siekierą. 57-letni mieszkaniec Świerklańca aresztowany

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Usiłowanie zabójstwa w Świerklańcu. 57-letni mężczyzna zaatakował sąsiada siekierą

2023-09-30 11:07

57-letni mieszkaniec Świerklańca został aresztowany przez policję po tym, jak najpierw zniszczył sąsiadowi samochód, a później zaatakował go siekierą. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Usiłowanie zabójstwa w Świerklańcu. Taki był finał sąsiedzkiej awantury

Do zdarzenia doszło w środę, rano, przy jednej z ulic na terenie Świerklańca. Awantura sąsiedzka zakończyła się zniszczonym samochodem i usiłowaniem zabójstwa. Odpowie za to 57-letni mężczyzna.

Na miejscu interweniowali radzionkowscy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 57-letni mieszkaniec Świerklańca zaatakował swojego 44-letniego sąsiada. Najpierw przy użyciu siekiery zniszczył mu samochód, a później próbował uderzyć go w głowę" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach.

44-letni mężczyzna został zabrany do szpitala, a 57-letni agresor do celi

Poszkodowany mężczyzna doznał obrażeń i musiał trafić do szpitala.

Zatrzymany 57-latek trafił z kolei do policyjnej celi. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE