Za nami Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-11-26 14:58

Głośna muzyka, Dj i Fotobudka - to nie opis studniówki czy wesela, ale Dnia Otwartego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie z całego regionu mieli okazję poznać uczelnię od podszewki.

W trakcie Dnia Otwartego kandydaci uczestniczyli w International Business Open Day, gdzie mogli zapoznać się z ofertą studiów prowadzonych w 100% w języku angielskim. Nie zabrakło też ciekawych wykładów, warsztatów i prelekcji.

Uczniowie Śląskich i Zagłębiowskich szkół chętnie skorzystali z okazji żeby odwiedzić katowicki Uniwersytet.

- Przynajmniej wiemy jakby wyglądały wykłady - mówi jedna z licealistek.

- Podoba mi się, że wykłady są po angielsku. Myślę, że jest to bardzo przyszłościowe i zapewni szansę na rozwój wszystkim studentom - dodaje uczeń katowickiego liceum.

Koniec listopada, to dość nietypowy termin na organizację dnia otwartego. Jednak dla uczniów szkół średnich to szansa na określenie co chcą robić w przyszłości. Wiosną kiedy trzeba zdać maturę i wybrać uczelnię jest już na taką decyzję za późno.

W trakcie jesiennego dnia otwartego na Uniwersytecie Ekonomicznym uczniowie mogli nie tylko zobaczyć jak wyglądają wykłady i porozmawiać z wykładowcami, ale też dowiedzieć się z pierwszej ręki, co o uczelni myślą studenci.

- Można spotkać studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy opowiadają o tym, jak tu się studiuje i jaka była ich ścieżka kariery już po ukończeniu uczelni - mówi Marek Kiczka, rzecznik UE.

Żeby studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym nie trzeba być ścisłowcem. Wśród kierunków oferowanych przez uczelnię jest m.in. Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Informatyka czy Logistyka.

Ci którzy nie dotarli we wtorek do budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, mogli o wszystko dopytać na Instagramie katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Posłuchaj relacji z Dnia Otwartego:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE