Piekary Śląskie: Park w Kamieniu będzie pięknym miejscem rekreacji [AUDIO]

i

Autor: UM Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Park w Kamieniu będzie pięknym miejscem rekreacji [AUDIO]

2020-01-16 10:16

Zakończyły się już prace przy rewitalizacji parku przy ul. Wyspiańskiego w Piekarach Śląskich-Kamieniu. Wiosną mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury parku. Jest tu już plac zabaw, siłownia, boisko, a nawet wybieg dla psów. Inwestycja kosztowała 9 milionów złotych. Poznajcie szczegóły na slask.eska.pl.

Park w Kamieniu zyskał nowe oblicze

Zakres prac był bardzo duży – stare ścieżki zastąpiono nowymi i brukowanymi. Wokół parku biegnie pętla dla rolkarzy, około kilometrowej długości. Posadzono ponad 100 nowych drzew. Są nowe krzewy i rabaty.


Wśród nowości są:

  • boisko wielofunkcyjne z syntetyczną nawierzchnią i z piłkochwytami (czyli siatką ochronną); jest ono cały czas otwarte i można korzystać z niego bez zapisów i za darmo;
  • plac zabaw z kilkunastoma atrakcjami dla dzieci i z linarium;
  • siłownia na świeżym powietrzu;
  • fontanna (typu „mokry chodnik”);
  • pole piknikowe;
  • łąka dla psów z paroma przeszkodami przydatnymi przy tresurze czy zabawie czworonogów;
  • figurki postaci z bajek nawiązujące do stojących tu dawno rzeźb.

Za 9 milionów Park w Kamieniu jak nowy

Park w Kamieniu (osiedle Piekar Śląskich) jest podłużny i położony tuż przy Brynicy. Woda i ścieżki nad rzeką przyciągają spacerowiczów, biegaczy i rolkarzy. Teren stał się prawdziwym miejscem rekreacyjnym. Ciepła zima sprawia, że sporo tu osób z kijkami. Tym bardziej, że jest bezpiecznie, bo park jest teraz dobrze oświetlony. Podświetlona będzie też fontanna, ale ona zostanie uruchomiona wiosną, gdy zrobi się cieplej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE