Piekary Śląskie: Park w Kamieniu będzie pięknym miejscem rekreacji [AUDIO]

i

Autor: UM Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Park w Kamieniu będzie pięknym miejscem rekreacji [AUDIO]

2020-01-16 10:16

Zakończyły się już prace przy rewitalizacji parku przy ul. Wyspiańskiego w Piekarach Śląskich-Kamieniu. Wiosną mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury parku. Jest tu już plac zabaw, siłownia, boisko, a nawet wybieg dla psów. Inwestycja kosztowała 9 milionów złotych. Poznajcie szczegóły na slask.eska.pl.

Park w Kamieniu zyskał nowe oblicze

Zakres prac był bardzo duży – stare ścieżki zastąpiono nowymi i brukowanymi. Wokół parku biegnie pętla dla rolkarzy, około kilometrowej długości. Posadzono ponad 100 nowych drzew. Są nowe krzewy i rabaty.


Wśród nowości są:

  • boisko wielofunkcyjne z syntetyczną nawierzchnią i z piłkochwytami (czyli siatką ochronną); jest ono cały czas otwarte i można korzystać z niego bez zapisów i za darmo;
  • plac zabaw z kilkunastoma atrakcjami dla dzieci i z linarium;
  • siłownia na świeżym powietrzu;
  • fontanna (typu „mokry chodnik”);
  • pole piknikowe;
  • łąka dla psów z paroma przeszkodami przydatnymi przy tresurze czy zabawie czworonogów;
  • figurki postaci z bajek nawiązujące do stojących tu dawno rzeźb.

Za 9 milionów Park w Kamieniu jak nowy

Park w Kamieniu (osiedle Piekar Śląskich) jest podłużny i położony tuż przy Brynicy. Woda i ścieżki nad rzeką przyciągają spacerowiczów, biegaczy i rolkarzy. Teren stał się prawdziwym miejscem rekreacyjnym. Ciepła zima sprawia, że sporo tu osób z kijkami. Tym bardziej, że jest bezpiecznie, bo park jest teraz dobrze oświetlony. Podświetlona będzie też fontanna, ale ona zostanie uruchomiona wiosną, gdy zrobi się cieplej.

Czy można "mamlać bishalter"? QUIZ o śląskiej godce!

Pytanie 1 z 10
Błąd to po śląsku: