Z Katowic na Malediwy Dreamlinerem. Nowe połączenie już jesienią. Skusicie się?

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Z Katowic na Malediwy Dreamlinerem. Nowe połączenie już jesienią. Itaka już sprzedaje wakacje. Skusicie się?

2021-03-17 8:56

To nie żart! Już niebawem z Katowic będziemy mogli polecieć bezpośrednio na Malediwy. Biuro podróży ITAKA rozpoczęło właśnie sprzedaż wakacji na tym kierunku. Pierwszy lot Dreamlinerem z pyrzowickiego lotniska na Malediwy zaplanowano na 3 listopada 2021 roku. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu, do początku kwietnia 2022 roku.

Dreamlinerem z Katowic na Malediwy. Nowe połączenie już jesienią

Biuro podróży Itaka rozpoczęło sprzedaż wakacji na Malediwach z wylotem z pyrzowickiego lotniska. Pierwszy rejs na tym kierunku odbędzie się 3 listopada 2021 roku. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu, do początku kwietnia 2022 roku. Połączenie realizowane będzie za pomocą należącego do PLL LOT Boeinga 787-9 Dreamliner. Jest to największy szerokokadłubowy statek powietrzny we flocie narodowego przewoźnika. Samolot ma 294 fotele – 249 w klasie ekonomicznej, 21 w klasie Premium i 24 w klasie Business.

- To właśnie z Portu Lotniczego Katowice miliony naszych Klientów rozpoczęło podróże z ITAKĄ, wspólnie troszczymy się o ich komfort i bezpieczeństwo. Chociaż branża turystyczna, podobnie jak lotnicza, mocno odczuwa skutki pandemii wierzymy, że ZIMA 21/22 będzie powrotem do normalności, a kierunki egzotyczne będą przyciągać coraz więcej klientów - mówi Piotr Heniczny, wiceprezes Itaki.

- Jedną z najbardziej spektakularnych destynacji egzotycznych są Malediwy, na które w sezonie ZIMA 21/22 zaplanowaliśmy wyloty z Katowic. „Jeden hotel jedna wyspa” to unikalna formuła wypoczynku na Malediwach, gdzie ekskluzywne hotele harmonizują z rajskim krajobrazem koralowych wysepek z białymi plażami. Malediwy są jednym z wielu kierunków do których po raz pierwszy z Polski wyleciały nasze czartery. To także pierwsza w historii, planowana operacja czarterowa ITAKI z Katowic samolotem szerokokadłubowym - dodaje Heniczny.

W sezonie ZIMA 2021/22 Itaka oferuje z wylotem z Pyrzowic także wakacje w Punta Canie w Dominikanie. Pierwszy rejs dla Itaki na tym kierunku zaplanowano na 30 października br. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu, do początku kwietnia 2022 roku, szerokokadłubowym Boeingiem 787-9 PLL LOT.

Jak dobrze znasz Katowice Airport?

Pytanie 1 z 10
Jak daleko od centrum Katowic znajduje się lotnisko Katowice-Airport