Z centrum przesiadkowego w Gliwicach można pojechać do Krakowa czy Wrocławia. Kolejne trasy wkrótce

2023-01-24 21:42
Z centrum przesiadkowego w Gliwicach można pojechać do Krakowa czy Wrocławia
Autor: G. Ożga/UM w Gliwicach

Z gliwickiego centrum przesiadkowego można już pojechać m.in. do Krakowa. Natomiast od wtorku, 24 stycznia, ruszyły również chociażby połączenia do Wrocławia. Kolejne trasy mają zostać dodane w niedalekiej przyszłości.

Centrum przesiadkowe w Gliwicach. Można stąd dojechać m.in. do Wrocławia

W grudniu ubiegłego roku oficjalnie otwarto centrum przesiadkowe w Gliwicach. Jego budowa, która potrwała ponad dwa lata, kosztowała około 200 mln zł.

Poza autobusami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z przystanków na terenie centrum przesiadkowego w Gliwicach wyjeżdżają tez autobusy Inter do Krakowa. Ta trasa jest obsługiwana osiem razy dziennie, siedem dni w tygodniu (oprócz niektórych świąt) w obie strony. 

Natomiast od wtorku, 24 stycznia, z centrum przesiadkowego dojedziemy również do Wrocławia (i z powrotem, siedem razy dziennie), Rzeszowa (przez Katowice i Kraków, sześć razy dziennie) oraz Ustrzyk Dolnych (raz dziennie). W nowe trasy wyruszą z kolei Neobusy.

- Trwają także rozmowy z kolejnymi prywatnymi przewoźnikami - zdradza gliwicki magistrat. 

Nowoczesny kompleks za dworcem PKP działa od grudnia

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowano istniejący tunel podziemny łączący gliwicki dworzec PKP z ul. Tarnogórską i wybudowano nowy łącznik dworca z centrum przesiadkowym. Wzniesiono ponadto budynek obsługi pasażerskiej, zmodernizowano zabytkową wieżę ciśnień i stworzono zadaszone stanowiska peronowe dla autobusów. Na ten cel miasto Gliwice pozyskało 129,5 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE