Dziury w drogach

i

Autor: Justyna Krakowiak

Wyrosły jak grzyby po deszczu – dziury na drogach Śląska i Zagłębia skutecznie utrudniają jazdę kierowcom

2021-02-24 17:34

Jak informuje śląska policja, właśnie teraz należy zachować szczególną ostrożność, bo dziury mogą powodować kolizje, a nawet wypadki. Kierowcy zgłaszają przypadki uszkodzenia lub utraty koła.

Dziury najczęściej pojawiają się na mniej uczęszczanych drogach takich jak: osiedlowe, powiatowe czy miejskie. Powstają w wyniku opadania ziemi. Początkowo pęka asfalt, a uszkodzenie pogłębia się gdy po nawierzchni przejeżdżają kolejne pojazdy.Śląska policja apeluje o rozwagę i prowadzenie swoich pojazdów z należytą prędkością. Konieczne jest obserwowanie toru jazdy unikając najechania na dziurę.- Zwolnij, obserwuj tor jazdy, unikaj najechania na dziurę, ale nie za wszelką cenę. Zmieniając tor jazdy może dojść do zdarzenia czołowego. Nagłe pojawienie się przeszkody może powodować niechęć najechania na nią, powodując jeszcze coś gorszego. Dlatego przy większych prędkościach mogą być wypadki drogowe. Takie dziury mogą być przyczyną poważniejszych zdarzeń na drodze. – przypomina komisarz Tomasz Bratek ze śląskiej policji.

Prokurator o wypadku śmigłowca w Studzienicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE