Wypadek w Ustroniu. Dziecko przejechane na pasach

i

Autor: Policja Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Katowickiej w Ustroniu.

Wypadek w Ustroniu. Auto staranowało dziecko na przejściu. Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut

Wypadek w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Akacjowej miał miejsce na przejściu dla pieszych. Samochód staranował dziecko, które nagle znalazło się na pasach. Ranny chłopak po kilkudziesięciominutowej reanimacji został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Wypadek w Ustroniu

Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło w Ustroniu w czwartek przed godz. 7. na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Akacjowej. Rozpędzony samochód osobowy marki mercedes wjechał w dziecko, które przechodziło przez przejście dla pieszych. 

- Poszkodowanym jest 15-latek, który w momencie zderzenia znajdował się na przejściu dla pieszych - mówi st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Uderzenie w 15-latka na przejściu dla pieszych było tak duże, że chłopiec bezwładnie przeleciał kilka metrów w powietrzu i spadł na drogę. Ratownicy, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku, szybko przystąpili do reanimacji i wezwali na pomoc helikopter LPR.

Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut. Na szczęście udało się przywrócić funkcje życiowe ofiary wypadku i została przetransportowana do szpitala drogą lotniczą.

Stan 15-latka jest bardzo ciężki. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach lekarze walczą o jego życie.

Ciężko ranny chłopiec w wypadku w Ustroniu trafił do szpitala

Wypadek na przejściu dla pieszych

Policjanci na miejscu wypadku w Ustroniu ustalili, że kierowca mercedesa jechał w kierunku Skoczowa. Jest mieszkańcem Wisły więc powinien wiedzieć, że to bardzo ruchliwe miejsce, gdzie ulica Akacjowa przecina ulicę Katowicką i dochodzi do ul. 3 Maja. Jest tam dobrze oznakowane przejście dla pieszych i dosyć często dochodzi tam do stłuczek, dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości.

Policja ustala przyczyny wypadku. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Na czas trwania akcji ratowniczej ul. Katowicka w Ustroniu była zamknięta do godz. 9. Policja poprowadziła objazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE