Wypadek w Katowicach pod dworcem PKP. Kierowca wjechał w filar tunelu

2022-07-07 8:35

Wypadek w tunelu pod dworcem PKP w Katowicach wyglądał bardzo groźnie. Samochód dostawczy uderzył w filar. Przejazd został zablokowany.

Wypadek pod dworcem PKP w Katowicach

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek przed godz. 7 pod dworcem PKP w Katowicach. Samochód dostawczy uderzył w filar tunelu.

- Kierowca najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało - informuje podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Jak doszło do wypadku?

33-letni kierowca samochodu dostawczego marki renault, który wiózł pieczywo, chciał przejechać tunelem pod dworcem PKP w Katowicach. Niestety najprawdopodobniej z przemęczenia zasnął za kierownicą.

Zjechał w lewo i uderzył w filar rozgraniczający przeciwległe pasy ruchu. Uderzenie na szczęście nie było potężne, bo i prędkość samochodu była nieduża. Kabina jednak została zniszczona. 

Na szczęście kierowca wyszedł z auta o własnych siłach. Nie został hospitalizowany.

Kierowca został ukarany mandatem karnym. Przejazd tunelem pod dworcem był zablokowany przed godz. 8.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE