lpr

i

Autor: Maciej Uszko

Wypadek w Jastrzębiu. Dziecko wypadło z okna. Chłopczyk w ciężkim stanie

Dziecko wypadło z okna w Jastrzębiu Zdroju. Rodzice byli pijani. Potworny wypadek miał miejsce w piątkowy wieczór. Ofiarą jest trzyletni chłopiec, który wypadł z okna bloku socjalnego na trzecim piętrze przy ul. Pszczyńskiej. Rodzice dzisiaj staną przed prokuratorem.

Dziecko wypadło z okna

Do strasznego wypadku doszło w piątkowy wieczór w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Pszczyńskiej. Z okna na trzecim piętrze bloku socjalnego wypadło dziecko. Trzyletni chłopczyk przeżył upadek, ale był w tak ciężkim stanie, że został przetransportowany do szpitala helikopterem LPR.

- Chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W chwili przejęcia przez służby ratunkowe dziecko było przytomne - poinformowała rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik.

Jak informuje policja, w chwili wypadku rodziców nie było z dzieckiem. 50-letni ojciec wyszedł z mieszkania, a 45-letnia matka była w toalecie. Oboje rodzice byli nietrzeźwi.

Ciężko ranne dziecko po upadku z dużej wysokości zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Stan jest ciężki, dziecko znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej - poinformował rzecznik katowickiego szpitala Wojciech Gumułka.

Jak doszło do wypadku w Jastrzębiu?

Do wypadku doszło przy ul. Pszczyńskiej. Charakter odniesionych przez chłopca obrażeń wyjaśnią badania w katowickim szpitalu. Policja nie informuje obecnie o okolicznościach wypadku ani o tym, pod czyją opieką było w tym czasie dziecko i co robili jego rodzice lub opiekunowie.

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, pod nadzorem prokuratora. W tej chwili nie mam do przekazania innych informacji - powiedziała rzeczniczka, pytana, czy w sprawie wypadku trzylatka ktoś został zatrzymany.

Koszmarny wypadek z udziałem dziecka, które wypadło przez okno do już drugi przypadek w ciągu zaledwie paru dni w woj. śląskim. Przypomnijmy, że w środę na 5. piętrze kamienicy w Sosnowcu z okna wypadła dziewczynka i zginęła na miejscu.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, może grozić kara do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy w tej sprawie może być zastosowana taka kwalifikacja prawna. pap