Wypadek samochodowy w Sosnowcu. Kierowca czołowo uderzył w drzewo

W niedzielę 25 września 2022 r., w Sosnowcu na ul. Zuzanny doszło do wypadku samochodowego. Kierowca po zderzeniu z drzewem w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W niedzielę po godzinie 17.00 doszło do wypadku na ul. Zuzanny w Sosnowcu. Kierowca Forda Fiesta jadący w dół drogi zjechał na przeciwległy pas i na wysokości przystanku autobusowego uderzył czołowo w drzewo.

Służby wezwane na miejsce przez dłuższy czas prowadziły akcję ratunkową mającą na celu przywrócenie funkcji życiowych u mężczyzny. Poszkodowany następnie został przetransportowany w ciężkim stanie do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Apelujemy o ostrożność i uwagę za kierownicą szczególnie teraz w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się także koniecznością zmniejszenia prędkości z jednoczesnym zwiększeniem odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! - przypominają policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE