Wypadek na DTŚ w Świętochłowicach. Samochód osobowy dachował. Dwie osoby sa poszkodowane. Ogromne utrudnienia

2020-01-17 8:16 NAU
Wypadek
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj o poranku na Drogowej Trasie Średnicowej. Tuż przed wiaduktem nad torami kolejowymi w kierunku Rudy Śląskiej kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem. Jego Toyota przekoziołkowała i zatrzymała się na pasie zieleni. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na DTŚ występują utrudnienia.

Wypadek na DTŚ w Świętochłowicach

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj o poranku na Drogowej Trasie Średnicowej w Świętochłowicach. Na jezdni w stronę Gliwic, tuz przed wiaduktem kierowca osobowej Toyoty wpadł w poślizg. Jego pojazd dachował.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce samochód stał już na kołach, co oznacza, że zrobił co najmniej jeden pełny obrót - wyjaśnia kpt. Rafał Binięda ze świętochłowickiej straży pożarnej. - Samochodem podróżowały dwie osoby, które o własnych siłach opuściły pojazd. Zostały jednak zabrane do szpitala na badania - dodaje kpt. Binięda.

Obecnie w miejscu wypadku czynności prowadzi jeszcze policja. Mogą występować utrudnienia na jezdni w stronę Gliwic. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, bo dzisiaj od rana na drogach panują trudne warunki. Jest bardzo ślisko, do tego kierowcom przeszkadza gęsta mgła.