Wypadek na DK1 w Dąbrowie Górniczej. TIR zniszczył konstrukcję budowanego wiaduktu

W Dąbrowie Górniczej na trasie DK1 samochód ciężarowy zniszczył konstrukcję nowego wiaduktu. TIR zahaczył o podpory, gdy wiózł kombajn rolniczy. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Wypadek na DK1

W czwartek wieczorem o godz. 20:55 samochód ciężarowy, wiozący na naczepie kombajn rolniczy, zahaczy o elementy metalowe rusztowania przy budowanym wiadukcie na trasie DK1. Do zdarzenia doszło na wysokości stacji BP w Dąbrowie Górniczej Ujejsce.

Trasa DK1 momentalnie została zablokowana. Utrudnienia trwały aż cztery godziny. W tym czasie na trasie tworzyły się gigantyczne korki, a policja przekierowywała ruch bjazdami.

- Jak wynika z wstępnego raportu podmiotów odpowiedzialnych za budowę wiaduktu, jego konstrukcja nie została naruszona. Kierowca samochodu ciężarowego narodowości tureckiej był trzeźwy. Został na niego nałożony mandat pieniężny - informuje  podkom. Bartłomiej Osmólski z KMP w Dąbrowie Górniczej.

Dlaczego doszło do wypadku na DK1

Jak informuje policja, kierowca prawdopodobnie zignorował znaki ostrzegające o ograniczeniach w maksymalnej wysokości pojazdów, które mogą przejechać pod budowanym wiaduktem. Być może nie doszacował wysokości kombajnu, który przewoził.

Ostatecznie kombajn został częściowo zniszczony i zaklinował się pod konstrukcją budowy wiaduktu. Przybyli na miejsce drogowcy rozebrali część stalowych podpór i odholowali samochdód osobowy z naczepą. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE