Śmigłowiec LPR

i

Autor: Paweł Skraba / Super Express / Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na A1 w Wieszowie. TIR zderzył się z samochodami osobowymi

Wypadek na autostradzie A1 w Wieszowie zablokował spowodował całkowitą blokadę przejazdu. Do wypadku trzech samochodów: ciężarowego TIRa i samochodów osobowych doszło w newralgicznym punkcie przy węźle autostradowym na Bytom. Policja poprowadziła objazdy.

Wypadek na autostradzie A1

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło po godz. 12 na autostradzie A1 w Wieszowie w woj. śląskim. Zderzyły się trzy samochody. Ciężarowy TIR zderzył się z samochodami osobowymi. Ranni zostali kierowcy. Na miejscu lądował helikopter LPR.

- Po wypadku zablokowane zostały oba kierunki ruchu: na Łódź i na Ostrawę. Obecnie pas w kierunku Łodzi nadal jest zablokowany na czas usuwania skutków wypadku - informuje mł. asp. Maciej Świderski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Wiadomo, że jedna ofiara wypadku była w ciężkim stanie. Dlatego wezwano na pomoc załogę śmigłowca LPR. Ostatecznie jednak ranny nie został zabrany na pokład. Trafił do szpitala karetką pogotowia.

Po wypadku na A1 w Wieszowie momentalnie utworzyły się ogromne korki. Trasa w kierunku Ostrawy została już udrożniona, lecz przed godz. 14 wciąż ruch w kierunku Łodzi był utrudniony. Korek miał prawie 2 km długości zaczynał się już na wysokości Świętoszowic.

Policja wyznaczyła objazd przez DK 78.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE