Wybory prezydenckie 2020. Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów? [SONDA]

2020-07-10 8:50 NAU
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Znamy zwycięzcę I tury
Autor: Łukasz Gągulski, Marcin Wziontek / SE MINIMALNA różnica. Kto wygrywa? Wybory 2020

Już w niedzielę, 12 lipca czeka nas druga tura wyborów prezydenckich, w której urzędujący prezydent Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. I choć w pierwszej turze zdecydowaną przewagę osiągnął ten pierwszy, to sondaże pokazują, że Trzaskowski wciąż ma szansę na zwycięstwo. Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów prezydenckich? Zagłosuj w naszej sondzie na slask.eska.pl.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w drugiej turze?

Przed nami ostatnie dwa tygodnie kampanii w wyborach prezydenckich 2020. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w niedzielę, 12 lipca. Polacy będą wybierali pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim. W pierwszej turze zdecydowanie zwyciężył ten pierwszy, który uzyskał 43,5 procent poparcia. Rafał Trzaskowski może się pochwalić poparciem na poziomie 30,46 procent głosów.

ZOBACZ TAKŻE: Wybory prezydenckie 2020 w woj. śląskim. W Katowicach i Sosnowcu wygrał Rafał Trzaskowski [WYNIKI W MIASTACH I POWIATACH]

Czy to oznacza, że Andrzej Duda może być pewny zwycięstwa w drugiej turze? Absolutnie nie. Jak pokazuje najnowszy sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski, Rafał Trzaskowski może nawet wygrać w drugiej turze. Według wspomnianego sondażu, na obecnego prezydenta Warszawy chce zagłosować 48,1 proc. ankietowanych. Natomiast chęć głosowania na Andrzeja Dudę wyraziło 45,6 proc. wyborców. Taki wynik oznaczałby, że to Rafał Trzaskowski objąłby urząd prezydenta Polski.

A wy na kogo oddacie swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 już 12 lipca? Zagłosujcie w naszej sondzie!

Gigantyczne kolejki do głosowania w Sosnowcu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.