Wybory 2020: Na Śląsku członek komisji fałszował karty na szkodę Trzaskowskiego!

2020-06-29 18:26 Bartosz Wojsa
Wybory 2020
Autor: Grzegorz Kluczyński

Podczas wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę (28 czerwca), w województwie śląskim doszło do 33 incydentów. Jak się okazuje, najpoważniejszy miał miejsce w Bytomiu, gdzie członek komisji fałszował karty do głosowania! Robił to na szkodę kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Wybory 2020: Fałszowanie głosów na Śląsku. Na szkodę Trzaskowskiego!

W województwie śląskim doszło podczas niedzielnych wyborów (28 czerwca) do łącznie 33 incydentów. Większość z nich nie była poważna, poza tym w Bytomiu, gdzie jeden z członków komisji miał fałszować karty do głosowania na szkodę Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej.

- O fałszowaniu kart wyborczych policję powiadomił przewodniczący jednej z obwodowych komisji w Bytomiu. Po zamknięciu lokalu wyborczego mężczyzna zauważył, jak podczas liczenia głosów jeden z członków komisji wyborczej na karcie do głosowania, gdzie znak X postawiono przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego, dopisuje kolejny X: tym razem przy nazwisku Stanisława Żółtka - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Sprawę bada już policja. Jeszcze nie wiadomo, jaki będzie finał tej sprawy. Nie ustalono także, ile kart mogło zostać w taki sposób sfałszowanych.

- W sprawie tego zdarzenia zostanie wszczęte śledztwo w sprawie przerabiania dokumentów wyborczych. Grozi za to kara 3 lat więzienia - mówi "Wyborczej" jeden z oficerów śląskiej policji.

Artur Dziambor: Duda i Trzaskowski będą się przytulać do Konfederacji [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.