W Tychach pojawiły się specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży i rodzin z dziećmi

2021-06-11 9:45

Przyszłe mamy i rodziny z dziećmi w Tychach będą miały łatwiej zaparkować. Przed tyskim Urzędem Miasta, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany pojawiły się specjalne, różowe miejsca do parkowania.

Na różowym tle pojawiła się grafika przedstawiająca parę z wózkiem i małym dzieckiem. Podobnie jak te przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, miejsca dla rodziców są szersze.

- Miejsca te dedykowane są kobietom w ciąży oraz rodzicom z dzieckiem do ukończenia pierwszego roku życia. Kilka dużych sklepów również posiada różowe parkingi. To ciekawy pomysł, który uwrażliwia na potrzeby ciężarnych kobiet oraz osób z niemowlakami – mówi Iwona Bińkowska – naczelnik wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w UM Tychy.

- Ciąża to nie choroba, ale jednak stan wyjątkowy. Kobiety od trzeciego trymestru ciąży potrzebują więcej miejsca, aby bezpiecznie i wygodnie wsiadać i wysiadać z samochodu. Poza tym każdy, kto miał maleńkie dziecko wie jak trudno wyciągnąć dziecko z fotelikiem samochodowym lub wózek typu gondola z auta. W tym wypadku nie ważne, kto parkuje: mama czy tata. Każde takie udogodnienie to ukłon w stronę rodziców – dodaje Ewa Grudniok, rzeczniczka tyskiego magistratu.

Na razie tzw. różowe miejsca pojawiły się jedynie w trzech lokalizacjach, ale jeśli będzie taka potrzeba być może pojawią się też w innych punktach miasta.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 10.06
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE