Wszystkich Świętych 2022: Jak dojechać na cmentarz w Gliwicach? [zamknięte ulice]

i

Autor: slaska.policja.pl Wszystkich Świętych 2022: Jak dojechać na cmentarz w Gliwicach? [zamknięte ulice]

Wszystkich Świętych 2022: Jak dojechać na cmentarz w Gliwicach? [zamknięte ulice]

Tradycyjnie przy okazji Wszystkich Świętych przy nekropoliach w większości miast zostają wprowadzone zmiany organizacji ruchu samochodowego. Nie inaczej jest w przypadku Gliwic. Sprawdź, jak zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach w Gliwicach

Wszystkich Świętych 2022: Zmiany w organizacji ruchu samochodowego w Gliwicach

Tradycyjnie na Wszystkich Świętych miasta we współpracy z policją wprowadzają zmiany w organizacji ruchu przy najważniejszych cmentarzach. Zmiany w ruchu będą obowiązywać w dniach 28 października - 2 listopada. Co więcej, w tych dniach policja będzie mocno zaangażowana w dbanie o bezpieczeństwo przy gliwickich nekropoliach.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach w Gliwicach: To musisz wiedzieć

Gliwicka policja przygotowała obszerną informację dotyczącą zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach. Ujęto w niej zamknięte ulice, propozycje objazdów jak i miejsc do parkowania. 

Cmentarz Centralny

  • Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 28.10.2022 r.  około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2021 r. do godz.06:00.
  • Z ruchu wyłączony będzie, jak co roku, odcinek ul.  Kozielskiej: od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
  • Uwaga! Zul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy  i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego

  • Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha

  • Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę od strony ul. Toszeckiej będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką - od strony Pyskowic - dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
  • Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania.  
  • Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Cmentarz Komunalny w Gliwicach Łabędach

  • W ciągu ulic Wrzosowej, Olimpijskiej i Radosnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE