Zajęcia online dla dzieciaków ze świetlicy środowiskowej w Dąbrowie Górniczej

i

Autor: Fundacja Godne Życie w Dąbrowie Górniczej Zajęcia online dla dzieciaków ze świetlicy środowiskowej w Dąbrowie Górniczej

Wspólnie odrabiają lekcje i rozmawiają. Dzieciaki z Dąbrowy Górniczej korzystające ze świetlicy środowiskowej, teraz popołudnia spedzają przed komputerem

2020-12-18 13:37

Nie mają gdzie pójść po lekcjach, z kim odrobić lekcji. Dla dzieciaków z rodzin dysfunkcyjnych zamknięte szkoły i świetlice środowiskowe to duży problem. Dąbrowska Fundacja Godne Życie, z której pomocy codziennie korzystają dzieci z rodzin ubogich, czy wielodzietnych całą działalność musiała przenieść do internetu.

Dzieciaki z rodzin dysfunkcyjnych za pomocą internetu łączą się ze sobą i robią to co zawsze robiły w świetlicy środowiskowej, czyli pomagają sobie odrabiać lekcje, biorą udział w zajęciach plastycznych, uczą się gotować. Wcześniej jednak wychowawcy dostarczają do ich domów potrzebne materiały, by zajęcia udało się przeprowadzić.

- Dla tych dzieciaków Fundacja stanowiła jakby drugi dom. Oni spędzali po szkole całe popołudnia z nami, naszymi opiekunami oraz swoimi najbliższymi kolegami i przyjaciółmi. Zerwanie tego kontaktu mogłoby być dla nich bardzo poważne w skutkach rozwojowych. Dlatego nie przerywamy naszej działalności i cały czas jesteśmy z nimi nawet drogą online - powiedziała nam Marta Bukowska z dąbrowskiej Fundacji Godne Życie.

W świetlicy środowiskowej dzieciaki codziennie jadły ciepły posiłek. Ponieważ teraz nie ma takiej możliwości, produkty żywnościowe potrzebne do zrobienia jedzenia dostarczane są do ich domów.

Fundacja Godne Życie została założona w 2002 r. przez Państwa Irenę i Lechosława Juszczyków oraz Marka Cupiała. Powstała by pomagać rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, a przede wszystkim otaczać opieką dzieci i młodzież ze środowisk potrzebujących wsparcia.

Fundacja Godne Życie zaspokaja i rozwija potrzeby poznawcze dziecka poprzez uczestnictwo w realizacji programu poszczególnych pracowni m.in. multimedialnej, wytwórczości drobnej, umiejętności społecznych, reedukacji oraz relaksacji i integracji, mechatroniki, krawieckiej i technicznej. Prowadzony jest również kurs języka angielskiego oraz zajęcia logicznego myślenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE