Wspaniały gest! Pracownicy IKEA Katowice przygotowali posiłki dla medyków walczących ze skutkami pandemii

2021-04-20 13:48
Wspaniały gest! Pracownicy IKEA Katowice przygotowali posiłki dla medyków walczących ze skutkami pandemii
Autor: IKEA Katowice

Dzięki wsparciu Działu IKEA Food w Katowicach personel Szpitala Murcki w Katowicach otrzymał w ostatnim tygodniu 400 posiłków. - Okazane przez firmę IKEA wsparcie pozwoli naszym pracownikom nabrać sił do ciężkiej pracy. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach można spotykać się z wyrazami solidarności i ludzkiej życzliwości, dlatego jesteśmy wdzięczni za tak cenną inicjatywę - mówi Mariusz Kokosza, członek Zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o

Kolejna fala pandemii koronawirusa sprawiła, że służby medyczne, które od ponad dwunastu miesięcy walczą na pierwszej linii, stanęły przed kolejnymi wyzwaniami. Tak jest na przykład w Szpitalu Murcki w Katowicach.

- Duża liczba osób wymagających hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 spowodowała spadek dostępności wolnych łóżek szpitalnych dla tych pacjentów. W związku z tym są one przygotowywane także w szpitalach, które dotychczas nie zajmowały się leczeniem pacjentów zakaźnych. Tak jest także w przypadku naszego szpitala. Aktualnie utworzyliśmy 100 łóżek dla pacjentów „covidowych", z czego wszystkie zostały już zajęte - mówi Mariusz Kokosza, członek Zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o. w Katowicach.

Opieka nad pacjentami, będącymi w większości w ciężkim stanie, przy tak dużym obłożeniu, dodatkowo w warunkach podwyższonego rygoru sanitarnego i wymagającego wielogodzinnego przebywania w środkach ochrony osobistej, stanowi duże obciążenie dla zaangażowanego w prace oddziałów personelu. Dlatego tak ważna jest pomoc. Szpital Murcki w Katowicach wsparła m.in. katowicka IKEA.

- Dział IKEA Food w Katowicach przygotował łącznie 400 posiłków, które przekazaliśmy personelowi szpitala. O personelu medycznym pamiętaliśmy także podczas zeszłorocznej, pierwszej fali pandemii. Wówczas pracownicy Działu IKEA Food, w ramach akcji #WzywamyPosiłki, przygotowywali obiady dla pracowników medycznych z Chorzowa oraz Katowic. Działania na rzecz lokalnej społeczności od zawsze stanowią ważną część naszych inicjatyw. Jeszcze ważniejsze jest to teraz. Pandemia COVID-19 wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków, by chronić zdrowie i wspierać współpracowników, partnerów biznesowych i społeczności - mówi Monika Jasińska, kierownik IKEA Food Katowice.

Wśród posiłków, jakie zostały przekazane personelowi Szpitala Murcki w Katowicach, znalazły się lubiane przez wielu szwedzkie klopsiki, ale także m.in. udko królika z puree, brokułami i sosem cytrynowo-koperkowym, czy de volaille z puree ziemniaczanym i brokułami.

- Okazane przez firmę IKEA wsparcie pozwoliło naszym pracownikom nabrać sił do ciężkiej pracy. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach można spotykać się z wyrazami solidarności i ludzkiej życzliwości, dlatego jesteśmy wdzięczni za tak cenną inicjatywę. Dzięki pomocy płynącej z różnych stron nasi lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, salowe i cały personel otrzymuje motywację do działania, oraz utwierdzenie w przekonaniu, że praca, jaką wykonuje, jest ważna i doceniana - mówi Mariusz Kokosza, członek Zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o.

Źródło: materiały prasowe

Raport z anteny 20.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE