Wisła w WOSP

i

Autor: UM Wisła

WOŚP w Wiśle nadchodzi dużymi krokami

2022-01-27 6:30

Koncerty, warsztaty, animacje, wyzwania sportowe – to wszystko w czasie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Wiśle. Można powiedzieć, że Orkiestra w Perle Beskidów już trwa – z Wiślańskiego Centrum Kultury nadaje Studio WOŚP, a mieszkańcy Wisły biorą udział w wyzwaniu „Chodzimy dla WOŚP”.

Od poniedziałku 24 stycznia w Wiśle trwa wyzwanie „Chodzimy dla WOŚP”, w którym mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

- Wyzwanie jest bardzo proste – wystarczy wyjść na spacer, pobiegać, pójść na biegówki albo skitury i zarejestrować swoją aktywność w jednej z popularnych aplikacji, śledzących dystans i trasę. Zrzut z ekranu, potwierdzający dystans, trzeba wysłać w wiadomości na facebookowym profilu Wiślańskiego Centrum Kultury albo na maila [email protected] My codziennie liczymy kilometry, które udało się wychodzić w ramach akcji, a nasi sponsorzy – Ośrodek Narciarski Skolnity i Pizzeria Tutto przekażą złotówkę za każdy kilometr. W ten prosty sposób zamieniamy kilometry na złotówki – tłumaczy Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 24 stycznia i potrwa do niedzieli 30 stycznia. Pierwszego dnia uczestnicy akcji przeszli ponad 140 kilometrów, ale jak sami twierdzą – dopiero się rozgrzewają. Akcja swój finał będzie miała także w dzień finału 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na wiślańskim rynku. Tam odbędzie się sztafeta „na krótkim dystansie” – a dzięki sponsorom za każdy kilometr sztafety konto WOŚP zasili … 10 złotych.

W niedzielę na Placu Hoffa czeka nas zresztą mnóstwo atrakcji. Od godziny 12:00 rozpoczną się występy na wiślańskiej scenie, zagrają m.in. Kapela Wisła, Dawid Fly, Kapela Góralska Haja, Patryk Demkowski i zespół Rockodyl, nie zabraknie też zabawy z DJ-em, będą animacje dla dzieci z Fundacją Jest Bosko i oczywiście licytacje. Wiślanie i turyści przywitają też uczestników Rowerowego Maratonu Wisła 1200 a o 20:00 w Wiśle zabłyśnie Światełko do nieba – na Placu Hoffa wystąpi teatr ognia Nam Tara. Atrakcji na rynku będzie zresztą znacznie więcej, około godziny 12:00 odbędzie się chociażby pokaz sprzętu pożarniczego, a uczestnicy wiślańskiego WOŚP będą mogli posilić się pyszną zupą.

Na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury (tutaj >> www.facebook.com/WCKWisla) można poznać więcej szczegółów dotyczących finału WOŚP w Wiśle – w środę i piątek będzie nadawało wirtualne Studio WOŚP, które na żywo będzie się łączyło także w dzień wielkiego finału.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE