Znęcał się nad psem, trafi do więzienia

i

Autor: Śląska Policja

Wodzisław Śląski. Znęcał się nad psem, najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami

60-letni mężczyzna w końcu trafi do więzienia. Został skazany za znęcanie się nad swoim psem, ale przez jakiś czas ukrywał się przed policją. Teraz jest już w areszcie, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące.

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego poszukiwali mężczyzny, który unikał odbycia zasądzonej kary. Chodziło o psa, którego zaniedbywał i przetrzymywał w niewłaściwych warunkach. Zwierzę zostało odebrane, a sprawa trafiła do sądu. 

Zebrane dowody w sprawie dały podstawę do skazania mężczyzny za znęcanie się nad zwierzęciem. Został skazany na karę 2 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak 60-latek nie wstawił się do odbycia kary. Przez jakiś czas ukrywał się przed policją, jednak w końcu mundurowym z Gołkowic udało się go zatrzymać. 

Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie odsiedzi zaległy wyrok. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego za kratkami spędzi najbliższe dwa miesiące.

Przy okazji policja przypomina, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Jednocześnie prosi o kontakt wszystkich, którzy posiadają informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie czy przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach. Karane jest także oferowanie sprzedaży lub kupna gatunków zagrożonych wyginięciem.

Informacje można przekazać dzwoniąc do lokalnej komendy lub wysyłając e-mail do policji.

- Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem którego istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym m.in. uprawiane jest kłusownictwo, niszczona jest zieleń lub organizowana jest nielegalna wycinka drzew. Katalog zgłoszeń jest bardzo rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania nam swoich podejrzeń o zabronionych czynach popełnianych przeciwko zwierzętom i środowisku - przekazuje wodzisławska policja.