Więźniowie z Katowic i Zabrza przygotowali maluchom zabawki na Dzień Dziecka

2020-06-01 15:08 Jolanta Skwaradowska
Więźniowie z Katowic i Zabrza przygotowali maluchom zabawki na Dzień Dziecka
Autor: SW Katowice Więźniowie z Katowic i Zabrza przygotowali maluchom zabawki na Dzień Dziecka

O Dniu Dziecka pamiętali również więźniowie! Osadzeni z Aresztu Śledczego w Katowicach i Zakładu Karnego w Zabrzu własnoręcznie zrobili zabawki dla maluchów. Szczegóły na slask.eska.pl.

Pluszowe lamy, drewniane zabawki edukacyjne, puzzle, samochody czy układanki - takie prezenty wykonali więźniowie z Aresztu Śledczego w Katowicach i Zakładu Karnego w Zabrzu.

Osadzeni z Zabrza uszyli pluszowe lamy dla małych podopiecznych Stowarzyszenia dla Kobiet i Dzieci „Po-moc” im. Marii Niepokalanej z Katowic.

- Placówka opiekuje się kobietami i dziećmi, ofiarami przemocy psychicznej i fizycznej. To nie jest bez znaczenia, że skazani wytwarzają zabawki, które trafią do dzieci będących ofiarami przestępstw. Ma to również szczególny wymiar resocjalizacyjny, bo zabawki są wykonane z myślą o osobach pokrzywdzonych - mówi mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach. - Dla dzieci przygotowaliśmy piękne kolorowe lamy, które uszyli skazani podczas zajęć resocjalizacyjnych w Zakładzie Karnym w Zabrzu, w czasie których skazani szyją bawełniane maseczki przeznaczane dla osób potrzebujących oraz właśnie pluszaki dla najmłodszych. Taka kolorowa i miękka w dotyku przytulanka jest idealnym kompanem do zabawy, a także pomaga dziecku w trudnych dla niego chwilach - dodaje mjr Siedlecka.

Dodatkowo skazani z Aresztu Śledczego w Katowicach wykonali drewniane zabawki edukacyjne, puzzle, samochody, układanki, szczególnie przydatne do prawidłowego rozwoju najmłodszych dzieci.

Żołnierze z Gliwic zrobili prezent małym pacjentom

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.