Będzie można zorganizować wesele w 2020 roku! Ministerstwo Zdrowia daje zielone światło, ale są pewne warunki!

2020-05-22 12:58 NAU
Czy można zorganizować wesele? Ministerstwo Zdrowia daje zielone światło, ale są pewne warunki!
Autor: pixabay.com Będzie możliwość zorganizowania wesela, ale tylko do maksymalnie 50 osób

Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizowanie przyjęć weselnych maksymalnie do 50 osób. Czy można zorganizować wesele w czasie pandemii? Do tej pory było to niemożliwe. Już w czerwcu wesela będą mogły się odbywać. Są jednak pewne warunki, o których trzeba pamiętać.

Czy można zorganizować wesele? Ministerstwo Zdrowia daje zielone światło

Kiedy będzie można zrobić wesele? Wszystko wskazuje na to, ze przyjęcia weselne wrócą już w czerwcu. Dzisiaj, 22 maja podczas konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia wiceminister Janusz Cieszyński przekazał, że resort będzie rekomendował zezwolenie na organizację wesel do 50 osób.

- Wiemy, że wesele to jest uroczystość, w której uczestniczą osoby z najbliższej rodziny i najbliżsi znajomi. Dlatego będziemy rekomendować, żeby zezwolić na organizowanie wesel do 50 osób wraz z wejściem w życie kolejnego etapu odmrażania gospodarki - mówił Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Zobacz także: Wesela w Polsce odwołane do końca 2020? Minister Zdrowia informuje o nowych postanowieniach

To ważne informacje dla nowożeńców oraz całej branży weselnej. Zbliża się sezon na śluby i wesela właśnie. Wiele par już zdążyło przełożyć swoje przyjęcie weselne na przyszły rok. Ci, którzy tego nie zrobili będą mogli takie wesele zorganizować w 2020 roku, ale mogą zaprosić maksymalnie 50 osób.

Co ważne, limit 50 osób na przyjęciu weselnym nie będzie dotyczył obsługi sali weselnej. Czy goście na weselu będą musieli nosić maseczki? Na pewno nie, choć resort zdrowia zaznacza, że pewien reżim sanitarny będzie musiał zostać zachowany.

- Na pewno na początku nie będą to takie wesela, jakie pamiętamy sprzed pandemii - zaznacza Janusz Cieszyński.

Zobacz także: W Czechach wracają imprezy masowe! Nie trzeba też nosić maseczek. U naszych sąsiadów już prawie nie ma koronawirusa

Od kiedy można organizować wesele 2020? Znamy dokładną datę!

Ministerstwo Zdrowia chce, aby możliwość organizowania wesel do maksymalnie 50 osób była możliwa w momencie, gdy rząd wprowadzi w życie czwarty etap odmrażania gospodarki. Według najnowszych informacji ma to nastąpić już 1 czerwca. Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać przekazany opinii publicznej w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że w czwartym etapie odmrażania gospodarki mają zostać otwarte m.in.:

  • siłownie,
  • baseny,
  • kluby fitness,
  • solaria,
  • salony masażu,
  • salony tatuażu,
  • kin i teatry.

ZOBACZ także: Studia tatuażu zostaną otwarte na samym końcu. Dramatyczny apel całej branży i petycja do premiera. Kiedy zostaną otwarte salony tatuażu? [DATA, TERMINY]

COŚ DOBREGO #21