Festiwal Nauki

i

Autor: Akademia WSB Dąbrowa Górnicza Festiwal Nauki

Warsztaty, wykłady, debaty i pokazy. Po raz 19 w dąbrowskiej Akademii WSB odbędzie się Festiwal Nauki

2023-03-15 13:15

Czy zielony transport jest aż tak bardzo zielony? Jak może wyglądać świat napędzany wodorem, czym jest BHP mózgu i czy sztuczna inteligencja przejmie kontrolę nad światem? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas 19. Festiwalu Nauki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Festiwal Nauki odbędzie się w dniach od 20 do 25 marca. W jego programie znajdzie się blisko 100 godzin spotkań, wykładów i warsztatów.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki Akademii WSB została podzielona na pięć obszarów tematycznych.

- Pierwszy dzień, czyli poniedziałek 20 marca to dzień poświęcony kobietom liderkom. Wtorek 21 marca nazwaliśmy "Scenariusze przyszłości". Środa to tematyka Zielony świat i zrównoważony rozwój, czwartek Work-life integrity. Piątek 24 marca to dzień poświęcony cyfrowej transformacji, a sobota 25 marca to już taki dzień rodzinny - powiedział nam rzecznik uczelni Michał Łyczak.

Festiwal Nauki Akademii WSB to cykliczne wydarzenie, którego głównym celem jest popularyzowanie nauki. Wydarzenie przybliża uczestnikom tematykę prowadzonych przez uczelnię badań naukowych, przedstawiając je w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Podczas imprezy odbywają się liczne spotkania z przedstawicielami Akademii WSB oraz zaproszonymi gośćmi ze świata nauki, kultury i biznesu.

W poprzednich 18 edycjach uczestniczyło ponad 250 000 osób, w tym mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i innych miast województwa śląskiego, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, słuchacze studiów podyplomowych i doktoranci.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE