Konferencja Siła kobiet

i

Autor: pixabay Konferencja "Siła kobiet"

Warsztaty, porady, spotkania profilaktyczne, koncerty i wystawy. W Dąbrowie Górniczej odbędzie się konferencja "Siła Kobiet"

2023-03-06 12:57

Z okazji Dnia Kobiet w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia 9 marca odbędzie się szereg wydarzeń propagujących zdrowy styl życia i profilaktykę prozdrowotną. Kobiety PKZ we władanie przejmą już od wczesnych godzin.

„Siła kobiet” to wydarzenie skierowane przede wszystkim do pań. Poświęcone będzie tematyce okołoprofilaktycznej, związanej z nowotworami oraz dobrostanem psychicznym. Nie zabraknie oczywiście akcentów rozrywkowych.

Rano odbędzie się panel przeznaczony dla młodzieży. Będą rozmowy o kobiecości, raku piersi i jąder. Później kobiety w ciąży i młode mamy spotkają się z logopedą, urofizjoterapeutą i psychologiem dziecięcym

Po południu odbędzie się konferencja "Siła kobiet- profilaktyka zaczyna się w głowie".

- Na niej poruszymy takie tematy jak psychoterapeutyczne znaczenie fotografii w życiu, jak połączyć emocje i ciało, jak żyć na własnych warunkach, o skutecznym radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Porozmawiamy sobie również i wysłuchamy prelekcji na temat prewencyjnej mastektomii. Nauczymy się relaksacji ze świadomym oddechem, będziemy też świadkami stanikowej metamorfozy - powiedziała nam Monika Jochymek-Borończyk ze Stowarzyszenia Równe Babki.

W holach pałacu zostaną ustawione stoiska wystawiennicze z ofertą dla kobiet, takie jak: psychodietetyka, aromaterapia, akcesoria do włosów, biżuteria, kosmetyki czy optyk. Będą też stoiska, gdzie będzie można zmierzyć poziom cukru, ciśnienie oraz nauczyć się samobadania piersi.

Będzie można też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE