Wakacje z dala od tłumów? Gdzie spędzić urlop w województwie śląskim? Podpowiadamy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-17 12:11 NAU

Tegoroczne wakacje będą znacząco różnić się od tych, które pamiętamy sprzed wybuchu pandemii. Większość z nas zrezygnuje raczej z dalekich i długoterminowych wyjazdów. Wypoczynek Polacy planują raczej w Polsce. Dlaczego urlopu nie spędzić też w województwie śląskim? A jest przecież gdzie. Oto nasze propozycje na wakacje z dala od tłumów. Szczegóły na slask.eska.pl.

Wakacje z dala od tłumów w województwie śląskim. Gdzie pojechać?

Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna. Wielu z nas już planuje urlopy. I choć zapewne wakacyjny wypoczynek będzie w tym roku wyglądał nieco inaczej, to i tak można miło spędzić czas na urlopie. Nie trzeba wcale jechać nad morze czy do zagranicznego kurortu. Wakacje można spędzić w województwie śląskim. Co ważne, znamy ciekawe miejsca, gdzie zazwyczaj nie ma tłumu wczasowiczów. Zobaczcie nasze propozycje na wakacje z dala od tłumów w województwie śląskim.

Kliknij zdjęcie główne (lub nazwę galerii) powyżej lub poniżej, aby przejść do listy.

Przygotowując powyższe zestawienie braliśmy pod uwagę głównie rzadziej uczęszczane miejsca. Unikaliśmy miejsc wypoczynkowo oczywistych. Dlatego też w naszym zestawieniu znalazły się takie miejsca jak Zalew Porajski, Beskid Żywiecki czy też piękne lasy nad górną Listwartą. Pełna lista atrakcyjnych miejsc na wypoczynek w woj. śląskim jest dostępna wraz z opisem w galerii powyżej.

Wakacje 2020. Gdzie można jechać?

Obecnie otwarte zostały już granice większości państw europejskich i zapewne od lipca możliwe będzie podróżowanie po Europie bez żadnych przeszkód. Dostępne dla Polaków będą nawet te najbardziej atrakcyjne kierunki jak: Grecja, Turcja czy Chorwacja. Wydaje się jednak, że z możliwości zagranicznego wypoczynku skorzysta mniej ludzi niż jeszcze rok temu. Wynika to z tego, że wciąż Polacy boją się zakażenia koronawirusem, a z powodu kryzysu mamy też mniej pieniędzy na wakacyjne szaleństwa.

ZOBACZ także: Czesi nie chcą u siebie turystów z woj. śląskiego. "Jesteśmy wściekli i bezradni". Jest oświadczenie czeskiej ambasady!

Socjologowie, którzy badają nastroje społeczne sprawdzili jak Polacy chcą spędzić wakacje 2020. Większość z nas tego lata postawi na krótkie weekendowe wyjazdy, zamiast dłuższych wakacji. Według najnowszych badań Polacy tegoroczne wakacje w zdecydowanej większości spędzą na terenie kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polacy coraz mniej boją się wirusa i coraz chętniej planują wakacyjne wyjazdy. Tak wynika z najnowszych badań

Dlatego warto pomyśleć nad urlopem w atrakcyjnych zakątkach województwa śląskiego. Jest wiele świetnych miejsc, które można odwiedzić tak naprawdę cały rok. Zresztą sami zobaczcie.

Wakacje z dala od tłumów - śląskie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.