pixabay

i

Autor: fot. Pixabay

W tyskiej Mediatece pojawił się nowy sprzęt do czytania e-booków

2023-02-28 15:42

W tyskiej Mediatece pojawił się nowy sprzęt - to czytniki przypominające mini tablet, które służą do czytania e-booków, odsłuchiwania audiobooków czy podcastów.

​W tyskiej Mediatece pojawił się nowy sprzęt - to czytniki przypominające mini tablet, które służą do czytania e-booków, odsłuchiwania audiobooków czy podcastów. W bibliotece miejskiej pojawiło się 15 takich urządzeń.

- Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą przy sobie nosić tradycyjnej książki, a jeżdżą gdzieś np. pociągiem czy autobusem dalej do pracy, do szkoły. Jest to bardzo wygodne, leciutkie, podświetlane. Można dostosować czcionkę (...) Każdy czytelnik może wypożyczyć przenośne urządzenie i korzystać z wachlarza tysiąca książek elektronicznych  - mówi Anna Krawczyk, dyrektor tyskiej Mediateki.

Aby wypożyczyć czytnik trzeba posiadać kartę czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach i wpłacić kaucję w wysokości 100 złotych. Po wypożyczeniu z urządzenia można korzystać przez miesiąc z możliwością przedłużenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE