pixabay

i

Autor: fot. Pixabay

Zabezpiecz swojego czworonoga

W Tychach trwa bezpłatna kastracja lub sterilizacja psów i kotów

2023-03-24 14:32

Tyszanie będący właścicielami psów lub kotów mogą skorzystać z bezpłatnej ich sterylizacji czy kastracji, a także elektronicznego znakowania swoich pupili.

W Tychach za darmo można poddać swojego czworonożnego pupila zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Co więcej, każdy opiekun psa lub kota może również udać się do przychodni weterynaryjnej, by móc bezpłatnie wszczepić zwierzęciu elektroniczny identyfikator - tzw. czip.

- Usługi te świadczy przychodnia weterynaryjna EURO-WET przy ul. Armii Krajowej 2 w Tychach. Sterylizacja i kastracja zwierząt posiadających właścicieli realizowana jest po raz drugi, a finansowanie w kwocie 100 000 złotych pochodzi z Budżetu Obywatelskiego - mówi Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

Ponadto każdy mieszkaniec miasta może się zgłosić do przychodni weterynaryjnej w celu sterylizacji lub kastracji kotów wolno żyjących - będących pod jego opieką.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE