MZUiM Tychy

i

Autor: MZUiM Tychy

W Tychach coraz mniej wypadków drogowych

2022-04-27 17:36

W Tychach coraz mniej wypadków drogowych. Miejski Zarząd Ulic i Mostów stworzył raport bezpieczeństwa. Tyskie ulice są coraz bardziej bezpieczne, nie tylko dla kierowców, ale i dla pieszych czy rowerzystów.

Raport bezpieczeństwa to kompleksowe opracowanie, które obejmuje m.in. dane, dotyczące liczby wypadków i kolizji, analizy miejsc, w których do nich doszło oraz przyczyn poszczególnych zdarzeń. Zawiera także propozycje rozwiązań, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach w mieście. W mieście znacząco zmalała liczba wypadków z udziałem pieszych oraz liczba ofiar śmiertelnych. W Tychach realizowane jest, także wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, który usprawni komunikację w mieście, a także jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo na drogach.

Bardzo nas cieszą wnioski, jakie płyną z analizy bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście, ponieważ w 2021 roku osiągnęliśmy najlepsze wyniki - tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. - Raport w mieście prowadzony jest od 2001 roku i zakłada on analizę zdarzeń drogowych na terenie miasta. Na podstawie tych zdarzeń analizujemy miejsca niebezpieczne i tam, gdzie występuje ich kumulacja, podejmujemy czynności poprawiające poziom bezpieczeństwa - dodaje Artur Kruczek. 

Sposobami podnoszącymi poziom bezpieczeństwa ruchu są m.in aktywne przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna, czy budowa skrzyżowań w formie rond. W 2021 r. jako MZUiM zleciło 37 projektów do realizacji, które zawierało 191 punktów poprawiających poziom bezpieczeństwa na terenie miasta. Budowane są również m.in azyle na przejściach dla pieszych, czy stosowane jest oświetlenie wertykalne, które pomaga dostrzec pieszego nie tylko w rejonie samego przejścia, ale też na dojazdach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE