W Tarnowskich Górach powstaje film "Diabeł". Zobacz zdjęcia zza kulis

W czwartek, 2 lutego 2023 r., w Tarnowskich Górach rozpoczęły się zdjęcia do polskiego filmu kryminalnego „Diabeł”. Główne role zagrają w nim śląscy aktorzy: Piotr Trojan, Eryk Lubos i Aleksandra Popławska. Miasto pochwaliło się zdjęciami zza kulis.

Oprócz polskich aktorów, główną rolę odegrają także Tarnowskie Góry. To właśnie w tym filmie pokazane zostaną m.in. zaułki, park, restauracja, podziemne chodniki, sztolnia. Pierwszy dzień zdjęć odbywa się na ul. Świętej Katarzyny.

Miejskie sceny kręcone będą w kilku miejscach. Filmowcy zaczynają pracę 2 lutego na ul. Św. Katarzyny, Kolejne dni to: 4 lutego Rynek i okolice, 6 lutego Park Miejski i okolice klubu Onyx, 7, 8, 9 lutego – okolice Rynku, 10 – Wyspiańskiego, 12 – koło Hali Targowej, 16 lutego (ostatni dzień) – parking na Piastowskiej. - informują tarnogórscy urzędnicy.

Tarnowskie Góry zamieniły się w wielki plan filmowy

Na ul. Świętej Katarzyny rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Diabeł”. W czwartek, 2 lutego, ekipa filmowa kręciła sceny w środku i na zewnątrz jednego z domów.

Jak poinformowali urzędnicy, w tym miejscu kręcona jest scena kaskaderska. W czasie pracy filmowców mieszkańcy będą mogli dojechać i dojść do swoich posesji, droga będzie zamknięta jedynie dla osób postronnych.

Zaplanowany na piątek 3 lutego obiór odpadów biodegradowalnych na ul. Świętej Katarzyny został przeniesiony na poniedziałek 6 lutego. Kolejny dzień zdjęciowy zaplanowano na sobotę 4 lutego na Rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE