Szpital świętej Barbary w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Szpital świętej Barbary w Sosnowcu

W Szpitalu Wojewódzkim numer 5 w Sosnowcu powstanie supernowoczesny Blok Operacyjny dla Neurochirurgii. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów

2022-10-13 16:02

W Szpitalu Wojewódzkim numer 5 w Sosnowcu podpisano umowę na remont Centralnego Traktu Operacyjnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 17 milionów złotych.

Blok operacyjny Klinicznego Oddziału Neurochirurgii w niezmienionej formie działa od ponad trzydziestu lat.

- Postęp medycyny przekłada się na wymogi technologiczne. Nie da się tego postępu realizować nie mając odpowiedniego usprzętowienia. Dlatego nakłanialiśmy organ tworzący szpitala żeby zdecydował się na wieloletnią, niezwykle kosztowną inwestycję, która najpierw polegała na skupowaniu odpowiedniego sprzętu, a w tej chwili robimy kroki dalsze - powiedział nam kierownik Klinicznego Oddziału Neurochirurgii sosnowieckiego szpitala Piotr Ładziński.

Prace potrwają do jesieni przyszłego roku.

- Rozpoczynamy ważny moment dla tego szpitala czyli modernizację starych, wyeksploatowanych sal Centralnego Traktu Operacyjnego, który funkcjonuje od 1988 roku nieprzerwanie bez jakiś szczególnych nakładów inwestycyjnych. Więc on już po prostu wymaga. To są jego ostatnie dni. Musimy to zrobić. Ten etap dotyczy jednej trzeciej całości inwestycji, czyli trzech sal operacyjnych - mówi dyrektor sosnowieckiego szpitala Krzysztof Bestwina.

Władze szpitala liczą na to, że niebawem uda się zdobyć środki na remont kolejnych sześciu sal operacyjnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE