W szkole w Radzionkowie wprowadzono... własne monety. To innowacyjny projekt

i

Autor: Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie

Powiat tarnogórski

W szkole w Radzionkowie wprowadzono... własne monety. To innowacyjny projekt

W Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie stworzono innowacyjny projekt. Chodzi o wydrukowane na drukarce 3D szkolne monety. Są one rozdawane uczniom - to punkty motywacyjne. Później mogą oni wymieniać je w ramach szkolnych inicjatyw.

Własne monety wprowadzono w szkole w Radzionkowie

W marcu w Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie ruszył nietypowy projekt. Grupa nauczycieli - na drukarce 3D - wydrukowała szkolne monety o różnej wartości. Są one rozdawane uczniom jako punkty motywacyjne. Później będą oni mogli je wymieniać w trakcie różnych inicjatyw odbywających się na terenie szkoły. 

Pierwszą z nich była kawiarenka. Uczniowie wraz z nauczycielami, a także rodzice, przygotowali słodkie wypieki, przekąski oraz napoje. To wszystko można było zakupić za wspomniane szkolne monety. 

- Głównym celem działalności kawiarenki było przeprowadzenie dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz starszych klas Szkoły Podstawowej pewnego rodzaju praktyk zawodowych – mogli sprawdzić się w roli kelnera, sprzedawcy i kucharza. Poznali także i w praktyce sprawdzili znaczenie słów marża, przychód, dochód. Obliczali ile kto ma zapłacić za dane pozycje z menu, wydawali resztę - informuje szkoła na swojej stronie internetowej. 

Kolejne inicjatywy w szkole już zaplanowano. - W kolejnych miesiącach mamy w planach uruchomienie dla naszych uczniów sklepiku i księgarni - czytamy w komunikacie udostępnionym przez Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE