Protest mieszkańców osiedla Kalinowa w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Protest mieszkańców osiedla Kalinowa w Sosnowcu

W Sosnowcu zamknęli ulicę Wojska Polskiego. Mieszkańcy protestują

2023-03-29 10:41

Ulica Wojska Polskiego w Sosnowcu została zamknięta na dwa lata. Stało się to dzisiaj o godzinie 10.00. Wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego zostanie rozebrany, a następnie wybudowany na nowo. Mieszkańcy osiedla Kalinowa protestowali, bo ich zdaniem przez remont wiaduktu zostaną odcięci od świata.

Zamknięta ulica Wojska Polskiego w Sosnowcu

Mieszkańcy mają żal do miasta, że zostali pozostawieni sami z problemem.

- Mieszkańcy po rozpoczęciu remontu wiaduktu zostaną pozbawieni bezpośrednich połączeń z Dąbrową Górniczą i Katowicami. Linia 18, która do tej pory jeździła przez nasze osiedle przez Wojska Polskiego będzie miała skróconą trasę. Na Pawiaku z Wojska Polskiego skręci w Watta, Mikołajczyka, Andersa i wróci na swój tor jazdy. 27 lutego wysłałem pismo do ZTM z prośbą o przywrócenie linii 18 i T26 przez nasze osiedle. Odpowiedź dostałem 20 marca, że w efekcie porozumień z miastem Sosnowiec będzie tak jak będzie. Mają ograniczenia taborowe i kadrowe. To się nie zgadza z tym, że tworzą dodatkową linię, która będzie jeździła Z-26 Kościół Kalinowa - Urząd Miasta, gdzie od Watta te dwie linie Z-26 i T-26 będą się dublować. Argument, że nie mają taboru czy kierowców jest nie do przyjęcia - powiedział nam organizator protestu Marcin Koziński.

- Organizacji nie ma żadnej, współczucia dla ludzi, którzy tu mieszkają - mówili nam też protestujący.

- W tej chwili przeszłam na przystanki nie ma rozkładu jazdy, a od jutra zamknięcie. Do Dąbrowy Górniczej do pracy dojeżdżam. Będziemy jak u Barei, śniadanie zjem na kolację, rano wyjdę o 5.00 żeby na 7.00 do Dąbrowy Górniczej zdążyć - powiedziała jedna z mieszkanek.

Wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu zamknięty zostanie jutro o godzinie 10.00.

Jak zapewniają władze Sosnowca na czas zamknięcia wiaduktu uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa Z-26. W szczytowych godzinach (rano i popołudniu), mieszkańcy osiedla Kalinowa będą mieli nawet 6 połączeń na godzinę w kierunku centrum miasta.

- Ruch pieszych skierowany zostanie na istniejącą kładkę przy ul. Niweckiej (wykonawca właśnie zamontował podjazdy), a objazd poprowadzony zostanie ul. Watta – Mikołajczyka i Andersa. Wykonawca robót budowlanych zapewni komunikację zastępczą do przewozu dzieci do Szkoły Podstawowej nr 13 (ul. Jedności) oraz Przedszkola Miejskiego nr 54 (ul. Kalinowa) - napisał na swoim profilu fb prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE