W Sosnowcu pojawiły się kolorowe, tajemnicze kręgi. W mieście rozpoczęła się akcja "Kreda Wstydu"

2021-06-16 14:05 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Akcja Kreda Wstydu w Sosnowcu
Autor: Szkoła Podstawowa numer 3 w Sosnowcu Akcja "Kreda Wstydu" w Sosnowcu

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Sosnowcu wzięły kredę w ręce i wyszły na ulice. Gdy znalazły leżący na ziemi niedopałek papierosa, obrysowywały go kredowym okręgiem. W ten sposób stawał się on bardziej widoczny.

Proekologiczna inicjatywa, zapoczątkowana przez mieszkających w Poznaniu Amerykanina Patricka Perrigue oraz Hiszpana Miquela Garau Ginard, polega na znajdowaniu niedopałków na ulicach i obrysowywaniu ich kredowym okręgiem.

- Nie tylko samo palenie papierosów powoduje jakieś negatywne skutki i negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale równie też niedopałki są czymś złym. Po pierwsze zaśmiecają i brzydko wyglądają na ulicach, a po drugie też mają toksyczne substancje, które mogą być niebezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla roślin - powiedziała nam Karolina Szczepkowska ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Sosnowcu.

- Ludzie zanieczyszczają środowisko, zdają sobie z tego sprawę, ale nic z tym nie robią. Człowiek mówi, że jeden pet nic nie zrobi, ale było ich naprawdę dużo - mówią uczniowie SP nr 3 w Sosnowcu.

Akcja ma dawać do myślenia osobom, które zaśmiecają chodniki oraz zwiększyć ich świadomość na temat zanieczyszczenia środowiska niedopałkami papierosów.

Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mają nadzieję, że do akcji przyłączy się jak najwięcej osób, co przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej palaczy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE