W sobotę rusza lodowisko na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej

2020-11-20 8:01 JSK
W sobotę rusza lodowisko na Burloch Arenie
Autor: UM Ruda Śląska W sobotę rusza lodowisko na Burloch Arenie

21 listopada ruszy lodowisko na Burloch Arenie! Miłośnicy aktywnego stylu życia, którzy uwielbiają jeździć na łyżwach, będą mogli korzystać z zadaszonej ślizgawki przez siedem dni w tygodniu. Lodowisko, które znajduje się w Rudzie Śląskie przy ul. Bytomskiej 15 w Orzegowie, ma wymiary 30 x 60 metrów i w tym roku może przebywać na nim w tym samym czasie 120 osób.

Dobra wiadomość dla miłośników sportów zimowych. W sobotę rusza lodowisko na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej.

- W związku z panującą sytuacją epidemiczną korzystających z lodowiska będą obowiązywać określone zasady. W czasie jednej godziny na lodowisku może przebywać maksymalnie 120 osób, a użytkownicy zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos - informuje Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. - Przed wejściem na lodowisko korzystający muszą obowiązkowo zdezynfekować ręce. Natomiast obsługa obiektu po każdej godzinie użytkowania prowadzić będzie czynności dezynfekujące - dodaje.

Miejskie lodowisko będzie otwarte dla mieszkańców od poniedziałku do niedzieli. W najbliższą sobotę i niedzielę (21 i 22.11), ze względu na otwarcie, obiekt czynny będzie od 13.00 do 21.30. Z kolei od poniedziałku 23 listopada obowiązywać będzie grafik, w którym wyszczególnione zostały godziny ogólnodostępne, w czasie których z lodowiska może skorzystać każdy, kto ma na to ochotę.

Dzięki bandom oraz profesjonalnie przygotowanym oznaczeniom orzegowskie lodowisko spełnia wszystkie wymogi. Na miejscu działa również wypożyczalnia, gdzie wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł, a „misia” do nauki jazdy 8 zł. Szafka jest dostępna za 2 zł.

Przypomnijmy, że zadaszenie nad lodowiskiem zostało wybudowane w 2015 roku w ramach III etapu rewitalizacji ośrodka Burloch Arena. Zostało wykonane z konstrukcji stalowej, a pod wiązarami dachowymi zainstalowano oświetlenie w postaci 120 kompletów opraw ledowych o łącznej mocy ponad 9400 W. Przed słońcem chronią przesłony żaluzjowe, zamontowane po bokach lodowiska. Latem można tam korzystać z kortów tenisowych.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania lodowiska znajdują się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Murale na Politechnice Śląskiej