W Rybniku ruszyła akcja Uwolnij krauzy z piwnicy!

i

Autor: UM Rybnik/M. Koczy

Wiadomości

W Rybniku ruszyła akcja "Uwolnij krauzy z piwnicy!". Do urzędu można przynosić czyste słoiki

W Rybniku powstało miejsce, do którego można przynosić czyste słoiki do ponownego wykorzystania. Chodzi o akcję "Uwolnij krauzy z piwnicy!".

W Rybniku trwa akcja "Uwolnij krauzy z piwnicy!"

Kto z nas nie trzymał w piwnicy, strychach, szafach czy komórkach słoików. Popularne "krauzy" można jednak wykorzystać i pomóc innym osobom. Z takiego wniosku wyszli urzędnicy w Rybniku.

- Dajmy krauzom drugie życie! Każdy uwolniony z czeluści domowych składowisk słoik można zostawić na parterze rybnickiego magistratu, w godzinach obsługi Klientów, w specjalnie przygotowanym koszu obok Wydziału Komunikacji. Korzyść jest podwójna - państwo mają porządek i miejsce na inne rzeczy, a "Wspólny Stół" ekologiczne opakowanie na posiłek dla potrzebujących - tłumaczy Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Przypomnijmy, że wspomniany "Wspólny Stół" to społeczna kuchnia działająca w Rybniku przy ul. Zebrzydowickiej. Miejsce dostępne jest dla każdego, a przede wszystkim dla osób ubogich i bezdomnych. 

- "Wspólny Stół" się rozkręca, potrzebujemy coraz więcej słoików, dlatego zachęcamy do przyłączenia się do akcji "Uwolnij krauzy" - mówi Barbara Kazana z rybnickiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE