W Rybniku otwarto pływalnie dla mieszkańców. Wymyślono sprytny sposób jak obejść oficjalny zakaz

i

Autor: pixabay.com

W Rybniku otwarto pływalnie dla mieszkańców. Wymyślono sprytny sposób jak obejść oficjalny zakaz

2020-12-16 8:39

MOSiR w Rybniku postanowił zorganizować dla mieszkańców zawody pływackie „Kilometry dla zdrowia”. Teoretycznie mają one potrwać aż... 3 miesiące. W ten sposób pływalnia ominęła oficjalny zakaz działalności w czasie pandemii. Bo udział w wydarzeniach sportowych jest wciąż jak najbardziej legalny.

ESKA XD #012

MOSiR W Rybniku otworzył pływalnie dla mieszkańców mimo zakazu. Zorganizował na basenie zawody sportowe

Od kilkunastu już tygodni w Polsce obowiązują obostrzenia zgodnie z którymi baseny, siłownie czy salony fitness muszą pozostać zamknięte dla klientów. Prawo przewiduje jednak kilka wyjątków. Rząd otworzył furtkę dla tych, którzy korzystają z siłowni czy basenów w ramach tzw. współzawodnictwa sportowego. Co więcej, z obiektów mogą też korzystać uczniowie i studenci w ramach prowadzonych zajęć.

Z opcji legalnego otwarcia obiektów sportowych już korzystają setki siłowni w całym kraju, organizując (czysto teoretycznie) zawody sportowe w wyciskaniu sztangi leżąc. W ten sposób omijając oficjalne zakazy.

Na podobny pomysł wpadł MOSiR w Rybniku. Jak podaje portal Rybnik.com.pl, ośrodek ogłosił zawody pływackie na pływalniach - „Kilometry dla zdrowia”, które potrwają aż do... 28 lutego 2021 roku.

Co to oznacza? W praktyce to, że każdy mieszkaniec może przyjść i zapisać się na zawody. Dzięki temu może bez przeszkód korzystać z pływalni.

- Organizujemy zawody dla mieszkańców Rybnika, to nowa propozycja ich uaktywnienia. Współzawodnictwo odbywa się wg regulaminu, przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Każdy może przyjść, zapisać się i uczestniczyć z tych zawodach – mówi Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR-u, cytowany przez portal Rybnik.com.pl

Jak czytamy na stronie rybnickiego MOSiR-u, W zawodach może wziąć udział każda osoba (od 7 roku życia) korzystająca z Pływalni Krytej YNTKA/AKWAKRIUM, wyłącznie w godzinach ogólnodostępnych. Na godziny popołudniowe obowiązują wcześniejsze zapisy. W regulaminie znalazł się też zapisy mówiący o tym, że ze względu na stan epidemiczny w dniu uczestniczenia w zawodach każdy uczestnik jest zobowiązany każdorazowo podpisać oświadczenie dotyczące COVID 19 (mówiące o tym że w dniu imprezy uczestnik jest zdrowy – nie wykazuje objawów zakażenia, nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym).

Szczegóły na stronie MOSiR Rybnik

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE