W Rudzie Śląskiej zlikwidowano laboratorium narkotyków. Działało w centrum miasta

i

Autor: CBŚP

Skuteczna akcja CBŚP

W Rudzie Śląskiej zlikwidowano laboratorium narkotyków. Działało niemal w centrum miasta

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych, które działało w Rudzie Śląskiej. Policjanci przejęli 3 litry mefedronu, broń palną oraz specjalistyczny sprzęt i substancje niezbędne do produkcji. W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Mikołowa.

Ruda Śląska: zlikwidowano laboratorium narkotyków syntetycznych. Dwie osoby zatrzymane

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, odpowiadający za zwalczanie zorganizowanej przestępczości narkotykowej, dotarli do miejsca, gdzie mogła być produkowana meskalina, pentedron i mefedron.

Udało im się zlikwidować laboratorium narkotyków syntetycznych działające w wynajętym pomieszczeniu magazynowym w Rudzie Śląskiej. Podczas akcji policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Mikołowa. 20-latek i 36-latek wpadli w momencie, gdy wychodzili z wynajmowanego pomieszczenia.

Laboratorium znajdowało się w zakamuflowanym miejscu. Prowadziło do niego odrębne wejście za stacją transformatorową.

- W maleńkim lokalu znajdował się namiot tzw. Growbox z wentylacją i filtrami węglowymi, w celu wyeliminowania zapachów poprodukcyjnych. Podczas likwidacji laboratorium policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt m.in. kolby okrągłodenne, trójszyjne, zlewki, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze, chłodnice i inne. Przejęto także substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń znajdowało się ponad 3 litry mefedronu. Z ustaleń policjantów wynika, że w tym miejscu laboratorium mogło działać od blisko 2 tygodni - czytamy w komunikacie CBŚP.

Ponadto w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.   

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE