W pogoni za sarną. Bielscy strażacy ratowali zwierzę biegnące pod prąd na S1. Biegła w stronę Żywca

i

Autor: pixabay.com W pogoni za sarną. Bielscy strażacy ratowali zwierzę biegnące pod prąd na S1. Biegła w stronę Żywca

Wydarzenia

W pogoni za sarną. Bielscy strażacy ratowali zwierzę biegnące pod prąd na S1. Biegła w stronę Żywca

Strażacy z Bielska-Białej uratowali sarnę, która znalazła się na drodze ekspresowej S1 i biegła pod prąd w stronę Żywca. Zwierzę zostało odłowione i trafiło z powrotem do lasu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze ekspresowej S1. Na drodze pojawiła się sarna, która przestraszona zaczęła biec drogą w kierunku Żywca. Pod prąd. Na całą sytuację szybko zareagowali strażacy, którzy pojechali we wskazane miejsce. - Na miejscu dostrzegli, że po pasie awaryjnym w kierunku na Żywiec pod prąd biegnie sarna. Strażacy wstrzymali ruch pojazdów i nakierowali zwierzę na zjazd na ulicę Bystrzańską. Sarna zeszła z ekspresówki i ukryła się na ogrodzonej prywatnej posesji - powiedziała w rozmowie z PAP mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, rzecznik straży pożarnej w Bielsku Białej. 

Kiedy zwierzę było już bezpieczne, do akcji wkroczyli przyrodnicy z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej. Podali sarnie środek nasenny, a potem zabrali  do lasu, gdzie wypuścili ją na wolność. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE