W Piekarach Śląskich powstaje Centrum Kultury Młodzieżowej. Prace trwają

i

Autor: UM Piekary Śląskie

Inwestycje

W Piekarach Śląskich powstaje Centrum Kultury Młodzieżowej. Prace trwają

W Piekarach Śląskich trwają prace przy kompleksowej przebudowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Przy ul. Bytomskiej powstanie Centrum Kultury Młodzieżowej. W tym miejscu będą odbywać się zajęcia o charakterze artystycznym, sportowym oraz językowym dla dzieci i młodzieży.

W Piekarach Śląskich powstaje Centrum Kultury Młodzieżowej

Trwają prace związane z kompleksową przebudową Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Będzie tu znajdowało się Centrum Kultury Młodzieżowej (połączone zostaną dwa piekarskie MDK). 

- Inwestycja nie przebiega bez problemów i perturbacji. Jak większość projektów ma spore opóźnienie, ale jesteśmy już na finiszu. Niestety, nie wszystko poszło i zakończy się zgodnie z planem - napisał, na swojej stronie internetowej, Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich. 

Przebudowa prowadzona jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Obecnie prowadzone są roboty budowlane obejmujące termomodernizację, modernizację, roboty remontowe, przebudowę, adaptację, wymianę i budowę instalacji oraz dostosowanie do warunków przeciwpożarowych całego budynku.

Warto wspomnieć, że zaplanowano całościową przebudowę wnętrza budynku i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury. - Po dokonaniu remontu wnętrz, będzie możliwe prowadzenie zająć o charakterze artystycznym, sportowym oraz językowym dla dzieci i młodzieży. Zrealizowane też będzie przywrócenia pierwotnego stanu budynku, z uwypukleniem dawnych walorów architektonicznych - informuje Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego magistratu. 

Prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

W ramach prac planowane było wyburzenie drugiego z budynków starej szkoły – tego przy ul. Popiełuszki - który od lat niszczeje. Do tego jednak nie dojdzie. Został on bowiem, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wpisany do rejestru zabytków. - Remont tego budynku byłby zbyt kosztowny, więc będziemy starali się go sprzedać. Być może prywatny inwestor znajdzie sposób jego zagospodarowania - dodaje Turzański. 

Całościowy koszt inwestycji wynosi nieco ponad 6,2 mln zł. Miasto pozyskało 5 mln zł w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE