W Mysłowicach trwa akcja "Szafa u Piotra". Dzięki niej osoby potrzebujące i bezdomne mogą za darmo zdobyć dobre ubrania

2021-01-15 13:46 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Projekt Szafa u Piotra
Autor: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Projekt "Szafa u Piotra"

Założenie akcji jest bardzo proste. Ktoś kto ma zbędne ubrania, których chciałby się pozbyć może zadzwonić i oddać je do punktu. Osoby potrzebujące natomiast mogą przyjść i zabrać je dla siebie.

Ta akcja jest podobna do popularnych "wieszaków ciepła". W Mysłowicach osoby potrzebujące mogą korzystać z "Szafy u Piotra". To projekt stowarzyszenia Nasze Mysłowice. Polega na tym, że ktoś kto ma nadmiar ubrań może je oddać, a Ci którzy ich potrzebują mogą je brać.

- Pomysł zrodził się z projektu "Pomoc u Piotra". Najpierw zaczęliśmy dostarczać jedzenie najuboższym rodzinom, a potem stwierdziliśmy, że przecież takie osoby muszą się też w coś ubrać. Dbając o środowisko nie wyrzucamy tych ciuchów, po prostu zbieramy je u siebie. Są one wszystkie wyprane, wyprasowane i posegregowane. Także przychodząc do nas można je założyć od razu na siebie - powiedział nam Piotr Olszowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

W "Szafie u Piotra" znaleźć można ciepłą odzież damską, męską i dziecięcą. Do zabrania są również buty. Punkt czynny jest przy ulicy Mokołowskiej 4A w Mysłowicach.

Ciepłe kurtki i buty zebrane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice trafiają też do osób bezdomnych. Przekazuje je im mysłowicka Straż Miejska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12